Spammer "kredit"-podvodník,co krade

24. srpna 2008 v 19:21 | nEEchEE-nka |  K zamyšlení
Článek je z politik.blog
Tímto článkem chci upozornit na spammera, který píše do komentářů na mnoha blozích a říká si kredit, jeho IP adresa je 77.236.208.34
Cituji text co mi napsal:
[1] kredit, Dnes 10:06
Čus ,
Mám v O2 kámoše a ten mi poradil at pošlu SMSku ve tvaru : GO x28bhb na číslo 9030950
A opravdu ;)
Přišla mi SMSka s tím že nyní mám kredit na měsíc uplně zadarmo , takže mužu posílat SMSky pořát a volat taky :D
Tak to taky zkus a uživej si ;)
Věřím, že velká většina z Vás je natolik inteligentní, aby tomuto spammerskému textu nevěřila a komentář buď smazala nebo na něj upozornila ostatní, že je podvodný. Ale též nepochybuji o tom, že se mezi blogery a blogerkami nenajde nikdo, třeba jen 10-ti leté dítě, které tomu uvěří a tuto sms-ku pošle.
Nejen že nezískáte, to co vám pan Kredit slibuje, protože je to nesmysl, O2 by se takovou službou chlubilo na internetových stránkách nebo v televizní reklamě a navíc, každému musí dojít, že taková služba prostě není možná, O2 by zkrachovalo. Ale cena jedné SMS je 50 korun, to poznáte podle posledního dvojčíslý, kam sms-ku posíláte pokud se jedná o premium sms a to se v tomto případě jedná.
Proč to asi pan Kredit dělá?
Především vás chce podvést a okrást! Tedy porušuje zákony České republiky! Slibuje službu, která není možná za cenu 50 kč, na kterou předem neupozorňuje.
Jistě je asi natolik najivní, že mu tohle okrádání lidí projde, pokud se jedná o nějaký systém "sms prasátek" tak pan Kredit obdrží z každé padesáti korunové sms-ky asi 8-10 korun a to už mu asi stojí za spam, když očekává, že to denně odešle 100 lidí, pak má 1000 korun denně pouhým internetovým okrádáním!
A to mu nemůžeme dovolit, proto všechny vyzývám, aby si tento článek zkopírovali na svůj blog a upozornili, tak na tohoto člověka ostatní.
Pokud se bude vést nějaké trestní řízení proti tomuto jedinci, jsem ochoten se zapojit, ale já osobně okraden nebyl, protože jsem sms neposlal, tak proto ani tohoto člověka nežaluji.
Autor článku: Láďa - www.politik.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama